Yurtdışı Eğitim Bursu

University of Warwick 2019 Yılı Yüksek Lisans Bursları

University of Warwick 2019-2020 eğitim döneminde yüksek lisans ve doktora programlarında okuyacak öğrencilere değişen oranlarda burs sağlayacaktır.

Applied Linguistics

 • Uygulamalı Dilbilim Yüksek lisans Programına başlayacak öğrencilere öğrenim ücretleri üzerinden burs verilecektir.

Business School

 • İşletme alanında MSc, MBA programlarında okul ücreti üzerinden %50’ye varan, Phd programlarında %100’e varan burslar verilecektir.

Computer Science

 • Bilgisayar bilimleri doktora programına başlayacak öğrencilere öğrenim ücretleri üzerinden burs verilecektir.

Economics

 • Ekonomi yüksek lisans programına başlayacak öğrencilere öğrenim ücretleri üzerinden burs verilecektir.

English

 • Lisans programından mezun olup, yüksek lisans programında okumak isteyen öğrencilere £4000 burs verilecektir.

Film and Television

 • MA in Film and Television Studies ve MA for Research in Film and Television Studies master programlarına eğitim alacak 1 öğrenciye okul ücreti (£9.010 tutarında) + yaşam masraflarını (£14.800) tutarında burs verilecektir.
 • İngiltere ve Avrupa ülkeleri öğrencileri için ödenen öğrenim ücretleri üzerinden burs verilecektir.

Centre for Interdisciplinary Methodologies

 • MSc Big Data and Digital Futures programına kaılacak öğrencilere yüksek lisans ücreti ve yaşam masrafları üzerinden tam burs verilecektir. Yüksek lisans programına başlayacak öğrencilere tam burs verilecektir.
 • Öğrencilerin burs değerlendirilmesine alınması için 10 Aralık’a kadar yüksek lisans başvurularını tamamlamaları gerekir.

Law

 • Hukuk yüksek lisans programlarına (LLM) başlayacak 4 öğrenciye öğrenim ücretleri üzerinden tam burs verilecektir.
 • Uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretleri üzerinden £17.500 burs verilecektir. Burs başvuruları için son tarih 31 Mart 2019’dur.

Politics and International Studies

 • Sonbahar 2019’da eğitimine başlayacak yüksek lisans öğrenciler için uygun 8 burs bulunmaktadır.
 • Uluslararası adaylardan 4 kişiye öğrenim ücretleri üzerinden £10,000 burs sağlanacaktır.
 • Adayların burs için başvuru yapmadan önce yüksek lisans programlarına kayıt olmaları gerekmektedir.
 • Burs başvuruları için son tarih, 26 Nisan 2019’dur.

Çift Anadal Bursları;

2019 yılında Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi çift anadal programının ikinci yılına devam eden öğrenciler için 2 burs bulunmaktadır.

 • Double Degree with Monash, American, Waterloo, NTU: £10,000
 • Double Degree with UPF: £5,000

Son başvuru tarihi; 8 Şubat 2019’dur.

Philosophy

 • Ekim 2019’da Felsefe yüksek lisans programına başlayacak öğrencilere öğrenim ücretleri üzerinden tam burs verilecektir.
 • Bu burs Uluslararası, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği vatandaşı adaylara açıktır.
 • Son başvuru tarihi; 8 Şubat 2019’dur.

Sociology

 • Uluslararası öğrencilere öğrenim ücretleri üzerinden £5000 burs verilecektir. Başarılı olup, eğitime yarı zamanlı devam eden öğrencilere iki yıl boyunca yılda £2.500 burs verilecektir. Burs başvuruları için son tarih 26 Nisan 2019’dur.

Statistics

 • Yüksek lisans programlarında okuyacak öğrencilere tam burs verilecek. İngiltere ve Avrupa ülkeleri öğrencilerine öğrenim ücretleri üzerinden burs verilecektir.

WMG Fakültesi

 • Yüksek lisans öğrencilerine öğrenim ücretleri üzerinden %25-%50 ‘ye varan indirimler uygulanır.
 • Eylül 2019’da başlayan tam zamanlı bir yüksek lisans programına başvuru yapılmalıdır.
 • Başvuru adayları, başarılı bir akademik geçmişe sahip olmalıdır.
 • Şartlı kabul alan öğrencilerin, burs haklarıda şartlı olacaktır.
 • WMG Fakültesi aracılığı ile verilen üstün başarı bursları sadece kendi kendini finanse eden öğrencilere verilir.
 • Burs başvuruları için son tarih 1 Nisan 2019’dur.

İngiltere Üniversitelerinin Yurtdışı Eğitim Bursu için hazırladıkları program bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

WMG University Of Warwick

Warwick Üniversite’si bu yılda WMG yüksek lisans programlarında yüksek lisans yapmak isteyen başarılı Türk öğrenciler için burs ve öğrenim ücreti indirimleri sağlamaktadir.

Bu burslardan ayrı olarak Warwick Üniversite’si bu yıl için yaptığı son değişikliklerle spesifik olarak ülkelere verdiği burslarla beraber tüm milletlere kapılarını açmaktadir. Detaylar aşağıda belirtilmiştir.

– Öğrenim ücretinde %20-%50 aralığında indirim sağlayan 50 ödül mevcuttur.
– Başvuru formunun Ocak ayından itibaren doldurulması gerekmektedir.
– Basvurular için son kayıt tarihlerini danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz..
– Adaylar geçmiş akademik başarıları ve yazacakları 250 kelimelik makale ( Neden bu bursun dikkate alınması gerektiği vurgulanarak) ile burs komitesi tarafından                değerlendirileceklerdir.
– Karar, Haziran ayının başlarında verilmektedir böylece öğrencinin bursu üniversite tarafından verilecek olan Confirmation of Acceptance for Studies mektubunda da    belirtilebilmektedir.

Postgraduate Diploma ( Yüksek Lisans )

Eğer öğrenci yüksek lisans için gerekli olan not ortalamasından daha düşük bir ortalamaya sahipse fakat iş tecrübesi ya da başvuruya kabulunu güçlendirecek farklı yönlerde kuvvetli özellikleri varsa Postgraduate Diploma doğru bir tercihtir. Bu program süresince üniversite tarafından başarılı bulunan öğrenciler tezlerini tamamlayarak master diplomasına sahip olabilirler.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ  danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

University of Exeter’den Yeni Bölümler
Kökleri 19. yüzyılın ortalarına dayanan Exeter Üniversitesi, bugün 3 kampüsü ile 17,000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.2012 yılında dünya çapında yapılan araştırmada psikoloji bölümünde ilk 100 üniversite arasında yer alan Exeter Üniversitesi bu yıl öğrencilerine çeşitli burs fırsatları sunmaktadır.

Business School
Exeter Üniversitesi ; “ Business School” tarafından kabul almış olan ve en iyi performans gösteren öğrencilerine muhasebe, finans, ekonomi ve yönetim alanlarında öğrenim ücretinin tamamını kapsayan £10,000 ve £5,000 değerinde burs imkanları sunuyor.

Başvuracak olan adayların Exeter Üniversitesi tarafından bu eğitim yılı için kabul almış olmaları gerekmektedir.

Bununla beraber £34,000 (tek ödül ) ve £5,000 değerindeki (10 ödül) MBA bursları da öğrencilere sunulmaktadır. Bu burslara başvuru için son tarih Haziran – Temmuz aylarında olmakla beraber başvurulan bölüme göre değişiklik göstermektedir. Başvuracak olan adayların Exeter Üniversitesi tarafından bu eğitim yılı için kabul almış olmaları gerekmektedir.

Engineering and Science
Mühendislik bölümlerine başvurmuş ve kabul almış olan lisans ve yüksek lisans öğrencileri için online burs başvuruları açılmıştır.

Burs £5,000 değerindedir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ  danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

■ NEWCASTLE ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE  BURSLARI
Newcastle Üniversitesi Uluslararası Ofisi, Türk öğrencilere iki çeşit burs imkanı sağlamaktadır. Bu burslar “Humanities and Social Sciences” ve “Agriculture and Engineering” alanlarına Eylül  ayına kadar başvuracak yüksek lisans öğrencileri için geçerlidir. Burs £3000 değerinde olup ilk yıl öğrenim ücreti üzerinden indirim şeklinde ödenmektedir.

Kabul Koşulları:
Newcastle Üniversitesi bursları için Türkiye’den başvuracak olan adayların taşıması gereken koşullar;

• Newcastle Üniversitesi tarafından “Humanities and Social Sciences” ya da “Agriculture and Engineering” Fakültelerinden herhangi birinden kabul almış olmak.
• Türk vatandaşı olmak ve uluslararası ücretlendirmeye göre değerlendirilmek.
• Bu eğitim yılı dönemi için kayıt yaptırmış olmak.
• Herhangi bir burs veya sponsorluk almamış olmak.

Nasıl Başvururum?
Başvuru formu ile beraber doldurulacak en fazla 500 kelimelik bir niyet mektubu gerekmektedir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

THE UNIVERSITY OF LEEDS YÜKSEK LİSANS BURSLARI
MSc Scholarships in the School of Electronic and Electrical Engineering
Aşağıda göreceğiniz 2 yeni burs olanağı “MSc Electronic and Electrical Engineering” bölümüne başvurmuş uluslararası yüksek lisans öğrencileri için geçerli olacaktır.

– The Excellence Scholarship: Mükemmeliyet bursu için; mezun olunan üniversiteden 1. sınıf (veya eşdeğeri) derece elde etmiş olmak gerekir. Ayrıca öğrenciye, üniversite tarafından o bölümde bir yer teklif edilmiş olması şartı da aranmaktadır. Bu burs tam zamanlı uluslararası ücret ödeyen öğrenciler için £ 3,000 dur.

– The Head of School Scholarships: Bu burs okul bünyesindeki burslar komitesi başkanı tarafından mezun olunan üniversiteden 1. sınıf (veya eşdeğeri) derece elde edememiş olan öğrencilere verilmektedir. Fakat öğrenciye daha önce üniversite tarafından o bölümde bir yer teklif edilmiş olması şartı aranmaktadır. Bu burs £3,000 değerindedir ve tam zamanlı uluslararası ücret ödeyen öğrenciler için geçerlidir.

Ayrıca üniversitenin sunduğu “MSc Scholarships in the School of Electronic and Electrical Engineering” bölümünü seçen öğrenciler için “Alumni Bursları” da mevcuttur. Bu burs için daha önce bu okulda lisans derecesi bitirmiş olmak ya da aile bireylerinden birinin Leeds Üniversitesi’nden mezun olmuş olması şartı aranmaktadır.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

■ LOUIS VUITTON’DAN  ISTITUTO MARANGONI’YE ÖZEL BURS
Bir dünya devi olan Louis Vuitton, ünlü moda okulu Istituto Marangoni ile işbirliğinin sonucu olarak yüksek lisans yapmayı düşünen öğrencilere burs imkanı sunuyor. Eğer Istituto Marangoni’nin Milano Kampüsünde Moda Aksesuarları ve Lüks Eşyalar (Fashion Accessories & Luxury Goods) alanında yüksek lisans yapmayı düşünüyorsanız, bu bursa başvurabilirsiniz. Üstelik bu burs ile Louis Vuitton markasının tasarımcıları ile tanışma ve markanın tarihi atölyelerini gezme şansını yakalayabilirsiniz..

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

■ Kaplan Foundation’dan Burs İmkanları!
Kaplan bünyesinde University of Brighton’ın hazırlık yılına kayıt yaptıracak öğrencilere £1500.00 değerinde öğrenim ücretinde indirim fırsatı verilmektedir.

Kaplan bünyesinde Cranfield University ile Glasgow International College’da hazırlık okuyacak öğrencilere £2000’a kadar burs imkanı sunulmaktadır.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

QUEEN’S UNIVERSITY BELFAST – ÖĞRENİM ÜCRETİ İNDİRİMİ
Queen’s University Belfast, üniversitenin yüksek lisans programlarının birinden şartsız kabul alan ve teklifi kabul eden öğrencilerine, öğrenim ücretini 15 Ağustos’tan önce yatırmaları halinde %10’luk bir indirim uygulamaktadır.

Bu indirimden yararlanmak için öğrencilerin Queen’s Belfast’tan veya başka bir üniversiteden burs almıyor olmaları gerekmektedir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

■ INTO QUEEN’S UNIVERSITY BELFAST BURSLARI
INTO Queen’s University Belfast bünyesinde Foundation, Diploma ve Graduate Diploma programlarına başlayacak öğrencilere 2’şer adet burs verilecektir.

Foundation (Hazırlık) burslarından yararlanabilmek için;
• Foundation Pathway in Business, Humanities and Social Sciences
• Foundation Pathway in Engineering and Science
programlarından birine başvurmak gereklidir.

International Diploma burslarından yararlanabilmek için;
• International Diploma in Engineering
• International Diploma in Management & Finance
programlarından birine başvurmak gereklidir.

Graduate Diploma burslarından yararlanabilmek için;
• Graduate Diploma in Management
• Graduate Diploma in Finance
• Graduate Diploma in Computing
programlarından birine başvurmak gereklidir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

MANCHESTER METROPOLITAN UNIVERSITY – LİSANS VE YÜKSEK LİSANS BURSLARI
Manchester Metropolitan University, Eylül ayında üniversite bünyesinde tam zamanlı lisans programlarına başlayacak öğrencilere £2,500; tam zamanlı yüksek lisans programlarına başlayacak öğrencilere £3,000 değerinde burslar verilecektir.

Bu burslara başvurabilmek için:
• Uluslar arası öğrenci statüsünde olmak,
• Eylül ’de (yüksek lisans öğrencileri için Eylül ve bir sonraki yıl Ocak ayı) başlayacak dönem için üniversiteden kabul almış olmak,
• Şu anda Manchester Metropolitan University’nin herhangi bir programına kayıtlı olmamak gerekmektedir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

UNIVERSITY OF EXETER – YÜKSEK LİSANS BURSU

University of Exeter, Eylül ayında bu üniversitede yüksek lisans programına başlayacak öğrenciler için tüm öğrenim ücretlerini karşılayacak burs veriyor.

Bu burstan yararlanabilmek için:
• Master programının College of Biosciences, Geography, Psychology veya Sport and Health
Sciences’tan biri tarafından veriliyor olması,

• University of Exeter’den kabul almış olmak gerekmektedir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Sheffield Hallam University – Türk Öğrencilere Özel Burs İmkanları

Akademik yılın Eylül ayında eğitime başlamak üzere Sheffield Hallam University’e başvuran öğrencilerin öğrenim ücretlerine £1,500 değerinde bir indirim uygulanacaktır. Bu indirim bütün lisans ve yüksek lisans öğrencileri için geçerli olacaktır.

Ayrıca, Sheffield Hallam University, bazı yüksek lisans bölümlerini seçen öğrenciler için de çeşitli burslar sunmaktadır. Bu bursların değeri başvurulan bölüme göre değişmektedir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

■ Sheffield Hallam University – Yüksek Lisans Bursları

Mayıs ayında yüksek lisansa başlayacak yabancı öğrencilere £10,260 değerinde burslar verilecektir. Bu burslardan aşağıdaki yeni bölümlere başlayacak öğrenciler yararlanabilir:

• MSc Database Professional
• MSc IT Professional
• MSc Enterprise Systems Professional

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Coventry University’den Yabancı Öğrencilere Burs

Coventry Üniversitesi lisans veya yüksek lisans programlarına başvuran başarılı öğrencilere £1000 değerinde burs veriyor. Bu burs sadece kendi masrafını kendi karşılayan (başka bir bursu olmayan) uluslar arası öğrenciler için geçerli olup okulun sadece ilk yılına özgüdür. Bursların verilmesi öğrencinin akademik başarısının değerlendirilmesiyle kararlaştırılır.

Bu bursa başvurmak için öğrencilerin ayrı bir başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Bütün yabancı* öğrencilerin başvuruları otomatik olarak burs değerlendirmesine alınır. Eğer öğrenci başarılıysa, “International Office” tarafından kendisiyle irtibata geçilir.

*Yabancı öğrenciden kasıt lisans öğrencileri için Avrupa Birliği’ne üye ülkeler dışından; yüksek lisans öğrencileri için İngiltere dışından başvuran öğrencilerdir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Middlesex University’den yüksek lisans bursları

Londra’nın ünlü üniversitelerinden olan Middlesex Üniversitesi, akademik yılda Sanat dalında yüksek lisans yapacak öğrenciler için 2 adet £5,300 değerinde %50 burs vermektedir.

Bu burstan yararlanmak için:
• Art & Design (Sanat ve Tasarım)
• Performing Arts (Sahne Sanatları)
• Media Arts (İletişim Sanatları) alanlarında Master programlarına başvurmak gerekmektedir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Newcastle University – Yüksek Lisans Bursları

Newcastle Üniversitesi, bu  yıl üniversitede yüksek lisans programına başlayacak öğrenciler için yıllık £1,500 değerinde 70 adet burs veriyor.

Bu bursa başvurmak için;
• Bir Master programından kabul almış olmak
• International / Overseas öğrenci kategorisinde olmak
• IELTS Sınavından 7.0 ve bir lisans programını yüksek not ortalamasıyla bitirmek (IELTS 7.0 derecesi ve çok yüksek olmayan bir not ortalamasına sahip olanlar başvuruların son gününde değerlendirmeye alınabilirler)
• Bu akademik yılda derslere başlayacak olmak

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

■ The University of Warwick “WMG” Bursları

Warwick Üniversitesi’ne bağlı WMG, kendisine başvuran öğrencilere çeşitli burslar sağlamaktadır. Öğrencilerin not ortalamasına göre, alabilecekleri burs miktarı da değişmektedir.

Buna göre:
Not ortalaması 2.7 – 3.0 arası olanlara 3000 GBP;
Not ortalaması 3.0 ve üzeri olanlara 5000 GBP değerinde burslar verilmektedir.

Bununla beraber, akademik başarı, sosyal aktivite ve bunun benzeri pek çok özelliklerin değerlendirilmesi sonucunda da 2 öğrenciye £7000 değerinde burs verilmektedir.

Ayrıca, erken kayıt yaptırmış öğrenciler, şartlı veya şartsız kabul alıp depozito olarak £500 ödedikleri takdirde £1000 değerindeki “Erken Kayıt Bursu”nu almaya hak kazanabilirler. Bu burs sınırlı sayıda olduğundan kayıtlarını en erken yaptıranlara verilir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

■ University of Leeds Mühendislik Fakültesi Bursları

Mühendislik Fakültesi lisans 1. senesine kabul alan öğrenciler yararlanabilir (Foundation öğrencileri hariç). Burslar akademik başarıya göre dağıtılır. £4000 değerindeki burslar 15 öğrenciye dağıtılacaktır.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

■ Swansea MBA – Tam Burs Olanakları

Swansea MBA, kuruluşuna özel olarak, AB dışından gelen öğrencilere 14,500 GBP değerinde 2 adet tam burs veriyor. Bu bursa hak kazanmak için adayların IELTS 7.0 skoruna (veya bu skora denk bir seviye)ve “1st Class” Lisans Diplomasına (yüksek not ortalaması aranır) sahip olması gerekmektedir.

* Daha detaylı bilgi için bizi ziyaret ederek Yurtdışı Eğitim Bursu hakkında ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.