University Of East Anglia

University of East Anglia (INTO UEA), temelde University of East Anglia (UEA)’ya bağlı ancak UEA’den bağımsız hizmet veren akademik bir kurumdur. INTO UEA’nın misyonu, öğrencileri çeşitli hazırlık programları ile, başta East Anglia Üniversitesi’ne olmak üzere, Britanya’nın en iyi üniversitelerine hazırlamaktır.

Konumu
• İngiltere’nin Norwich şehrinde, East Anglia Üniversitesi kampüsü içinde yer alan UEA, öğrencilerine dünya standartlarında bir öğrenci tecrübesi vaad ediyor.
• Üniversitedeki geniş kültürel çerçeve ile öğrencilere yeni ufuklar kazandırıyor. Son teknoloji ile dizayn edilmiş hazırlık binasında öğrencilere kaliteli eğitimin yanı sıra aktif bir sosyal yaşam sunuluyor.


Eğitim
• Genel Yoğun İngilizce Kursu:
Kurslar 17 yaş ve üzeri bireyler için düzenlenmiştir.
British Council tarafından akredite edilmiş bu kurs, haftada 16 saat Genel İngilizce + 4 saat projeler ve diğer etkinlikler ile toplamda 20 saatlik dersler içerir.
• Üniversiteye Hazırlık İngilizcesi:
İngiltere’deki üniversite eğitiminize sizi hazırlayacak Akademik İngilizce dersleri verilmektedir.
Seçtiğiniz programın akademik giriş koşullarını sağlıyorsanız, East Anglia Üniversitesi’nde lisans veya yüksek lisans okuyacaklara direk başlama garantisini sunmaktadır.
Kurslar haftada 20 saatliktir.
• Pre-Sessional English:
Akademik yeterliliğe sahip ve bir üniversiteden kabul almış öğrencilerin, İngilizce seviyelerini hızlı bir şekilde geliştirebilmeleri için olan bir kurstur. Öğrencinin IELTS sınavı sonucu ile kabul aldığı akademik programın istediği IELTS puanı farkına göre kurs süresi belirlenir.
• Study Abroad with English:
1 yıl süren bu programın birinci döneminde haftada 20 derslik İngilizce dersleri içeriğinde, gramer, konuşma ve kelime bilgisi verilmektedir. İkinci dönemde öğrenciler, seçtikleri modüllerden ders alabilmektedir. Bu modüller; Muhasebe ve finans, işletme, uluslararası araştırmalar, hukuk, yönetim, ticaret, fen bilimleri ve sosyal bilimler. Bu programa başvuru yapabilmek için öğrencilerin okudukları üniversitenin en az birinci yılını bitirmiş olmaları gereklidir.

Neden University of East Anglia?
• Hazırlık okuyan öğrencilerin %90’ı istedikleri üniversiteye devam edebilmektedir.

Konaklama
University of East Anglia; konaklama için, en-suite odalarda yemekli/yemeksiz seçenekleri ve homestay yarım pansiyon/ kahvaltı ve yatak seçeneklerini size sunmaktadır.
Daha fazla bilgi için lütfen ofisimizle iletişime geçin.

Ücretler Hakkında
• Dil Okullarımızdaki eğitim ücretleri program içeriğine ve kalacağınız hafta sayısına göre değişim göstermektedir.
Detaylı okul ücretleri ile ilgili lütfen ofisimizle iletişime geçiniz.