Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Sprachcaffe Languages Plus Pekin


Sprachcaffe Sprachreisen, dil kursları tatiller organize eden ve 1983 yılından beri faaliyette olan bir organizasyon firmasıdır. Günümüzde firma, dünyanın çeşitli bölgelerinde, İngilizce, İspanyolca, İtayanca, Fransızca, Almanca, Çince ve Arapça dillerinde harika dil kursları sunan, 30`un üzerinde dil okuluna sahiptir.Konumu
• Çince okulumuz Çin stiline göre inşa edilmiş olup Wen Hua Gong ( Mandarin Sarayı) binasında olan Imperial Ancestral Sarayı'nın içinde yer almaktadır. İmparatorluk Sarayı'nın bir parçasını teşkil eden okulumuz 300 yıllık Çin stilinde, eski bahçe peyzaji ile yapılmış Forbidden City'nin (Yasak Şehir) saklı ve muhteşem güzelliği ile çevrilmiştir.
• Okulumuz büyük bir parkın içinde olduğu için boş zamanlarınızı parkta hoşça vakit geçirerek ya da kitap okuyarak geçirebilirsiniz. Wen Hua Gongan diye isimlendirilen okul binamızda şık bir şekilde döşenmiş kafe ve restoran da vardır. Burada öğle yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Okulun lobisinde, öğrenciler için ücretsiz çay ve kahve de bulunur.
• Okulumuzdan sadece kısa bir yürüyüş uzaklığında olan Forbidden City Pekin'in kalbidir ve eski dünya mimarisinin en yi korunmuş örneğidir. 'Tiananmen Square' de sadece birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir ve burada metro istasyonu bulunmaktadır. The Tiananmen metrosu sizi otelinizden alıp okula kadar getirir. The Wangfujing, Pekin'deki en iyi bilinen alışveriş caddesidir ve okula sadece 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.


Eğitim

Kurslara minimum katılım yaşı 18’dir, aksi takdirde veli izni gerekmektedir.

• Standart Çince Kursu:
Haftada 20 ders alırsınız. Her ders 45 dakikadır.
Sınıflar maksimum 8 kişiliktir.
• Yoğun Çince Kursu:
Haftada 30 ders alırsınız. Her ders 45 dakikadır.
Sınıflar maksimum 8 kişiliktir.
• Akademik Dönem Çince Kursu:
Haftada 20 ders veya 30 ders alırsınız. Her ders 45 dakikadır. Minimum 8 haftalıktır.
Sınıflar maksimum 8 kişiliktir.
Pekin’de açılan özel Akademik kurslar 12 hafta kurs + 12 hafta konaklama paket program olarak sunulmaktadır. Haftada 20 ders ve maksimum 15 kişilik sınıflarda yapılmaktadır.
• Bire-bir Çince Dersleri

Neden Sprachcaffe – Pekin?
• Çince kurslarımız süresince sadece Çin'de Dil Eğitimi almakla kalmaz aynı zamanda bu harika ülkeyi de tanıma fırsatı bulursunuz. Çin'in büyüsü, burayı popüler bir tatil destinasyonu haline getirmiştir. Maceraya katılın ve bu harika ülkeyi ve zenginliklerini keşfedin. Kursunuz süresince Çin halkı, gelenek ve kültürleri, rengarenk festivalleri ve eşsiz mutfağını da yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.
• Pekinliler Putonghua (Mandarin) konuşurlar ve geleneksel olarak çok sıcakkanlı ve konuşkandırlar. Pekin'de Çince kurs unutulmaz bir deneyimdir ve bu nedenle bu etkileyici şehri keşfetmek için kurslarımıza katılın!
• Pekin'deki Çince okulumuz büyük bir parkın içinde olduğu için boş zamanlarınızı parkta hoşça vakit geçirerek ya da kitap okuyarak geçirebilirsiniz. Wen Hua Gongan diye isimlendirilen okul binamızda şık bir şekilde döşenmiş kafe ve restoran da vardır. Burada öğle yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Okulun lobisinde, öğrenciler için ücretsiz çay ve kahve de bulunur.
• Kurs sonunda her öğrenci katıldığı dersleri ve seviyesini belirten bir sertifika alacaktır.
• Çince dil okulumuzun donanımı:
12 modern sınıf
İnternet erişimli bilgisyar köşesi (ücretli)
Ders çalışmak ya da dinlenmek için ortak kullanım alanı
Okul kantini (yemekler: 12:00-13:30)

Konaklama
• Pekin'de iki tür konaklamamız bulunmaktadır. Kendi ihtiyacınıza en uygun konaklama türünü seçebilirsiniz. Tüm konaklama türlerinde diğer insanlarla diyalog halinde olacağınız için derste öğrendiklerinizi pratik yapma şansı bulacaksınız.
• Pekin'deki apartman ve öğrenci yudumuzda tek ya da çift kişilik odalar sunmaktayız. Odalarımız ensuite olarak hazırlanmıştır, paylaşımlı odalarda öğrencilerimiz banyoyu sadece oda arkadaşları ile paylaşmaktadır. Konaklamalarımıza girişler pazar, çıkışlar cumartesi günü yapılmaktadır.
• Yurt konaklamasında okula 10-15 dakika yürüme mesafesindedir.


Daha fazla bilgi için lütfen ofisimizle iletişime geçin.
Ücretler Hakkında
• Dil Okullarımızdaki eğitim ücretleri program içeriğine ve kalacağınız hafta sayısına göre değişim göstermektedir.
Detaylı okul ücretleri ile ilgili lütfen ofisimizle iletişime geçiniz.

Öğrenci Hayatı & Aktiviteler
• Çince kurslarımıza ek olarak, farklı kurslar da sunmaktayız. Çin dövüş sporu olan Tai Chi ya da Çin Resim Sanatı kurslarımıza katılabilirsiniz. Bu kurslar, Çin kültürünü öğrenmek ve pratik yapmak için harika kurslardır. Asla unutamayacağınız, Çin gelenekleri ve batı etkisinin yarattığı bu eşsiz atmosferde, neden Pekin'deki kurslarımızdan birine katılmıyorsunuz?
• Pekin'deki Sprachcaffe Ekibi birkaç dili çok iyi konuşabilmektedir ve öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için gerekli bilgileri verirler, onlar için geziler düzenlerler ve her türlü konuda yardımcı olmaya çalışırlar. Tai Chi Kurslarına katılabilir ve meditasyon öğrenebilirsiniz. Tai Chi zihinsel rahatlık için yapılan hareketlerden oluşur ve doğuda oldukça popüler hale gelmiştir. 2 saatlik bir kurstan sonra kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.
• Çin Resim Sanatı kursu da vermekteyiz ve tüm ders malzemeleri programa dahildir. Bu kurs da Çin'de Çince öğrenirken rahatlamanızı sağlayacaktır.