Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Öğrenci Yorumları Hazırlık

Ali Önen – University of Essex, Bridging Year in Politics

Türkiye’den İngiltere’ye açılan kapı ATEC
Geçen yıl, Türkiye’de yaşadığım bir dizi aksaklıktan sonra lisans eğitimime İngiltere’de devam etme kararı aldım ve internet üzerinden araştırmaya gitmek istediğim okulları araştırmaya başladım. Okulların resmi sitelerinde yaptığım araştırmalarım esnasında ATEC’in Essex, Warwick, Exeter, King’s College London, Manchester gibi üst düzey bir çok üniversitenin resmi temsilcisi olduğunu öğrendim ve ATEC ile bağlantıya geçtim.

Bana, 2011 başından Essex Üniversitesi’ne başladığım Ekim ayına kadar iş konusunda son derece profesyonel ama insani ilişkilerinde bir o kadar sıcak bir danışmanlık hizmeti sundular.

E-mail veya telefon aracılığı yapmış olduğum her talebime ve sorduğum her soruya en geç 1 gün içinde cevap aldım ki benim İngiltere’ye geliş sürecim sıkıntılı olmasına karşın ATEC en ufak bir bıkkınlık emaresi göstermeden danışmanlığıma devam etti. Üniversite ve bölüm olarak ise ATEC’in yerinde yönlendirmeleri ile Essex Üniversitesi’nde “Politics” okumaya karar verdim.

2011 Ekim ayından bu yana İngiltere’nin en iyi Siyasal Bilimler Fakültelerinden birine sahip olan Essex Üniversitesi’nde hazırlık aşaması olan “Politics in Bridging Year” okuyorum. Ancak bu hazırlık programı Türkiye’deki hazırlık programlarına gore oldukça farklı. Dil eğitiminden farklı olarak, okumak istediğiniz bölümün temel derslerini içeren, sizi okumak istediğiniz alana hazırlayan oldukça iyi bir program. Okuduğum Essex Üniversitesi ise, Siyasal Bilimler, Hukuk ve İnsan Hakları alanlarında hem İngiltere’nin hem de Avrupa’nın en önde gelen okullarından biri. Londra’nın trenle 1 saat kadar doğusunda olan Colchester’da oldukça güzel, büyük ve doğal bir kampüsü var. Üstelik Colchester yaşam masrafları noktasında İngiltere’deki en uygun şehirlerden biri. Londra’da yapaacağınız masrafın yarısından daha azı ile Colchester’da yaşayabilirsiniz. ATEC’in yönlendirmesi ile yapmış olduğum bu tercihten oldukça memnunum. Okul seçimi, kayıt ve vize süreci gibi konularda ATEC yeteri kadar profesyonel deneyime ve birikime sahip.

Sizler de Türkiye’den İngiltere’ye bir kapı açmak istiyorsanız once ATEC’in kapısını açmanızı tavsiye ederim (: