Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

LTC London


LTC, Güney İngiltere’deki 3 okuluyla (Londra, Brighton, Eastbourne) 25 senedir eğitim vermektedir. Londra Ealing’deki binasına taşınan LTC London, konum olarak “West London” üniversitesiyle karşı karşıyadır. Şimdiye kadar 40 farklı milletten öğrenciye eğitim veren LTC, yıl boyunca 200, yaz döneminde 300 kadar öğrenciyi ağırlayabilmektedir.Konumu
• Avrupa’nın en büyük ve etnik olarak en çeşitli şehri olan Londra, sosyal ve kültürel yönlerinin yanı sıra ev sahipliği yaptığı 43 üniversiteyle eğitim yönünü de ortaya koymuştur. Bu tüm Avrupa’daki en yüksek sayıdır. Nüfusunun büyük kısmının öğrenciler tarafından oluşturulduğu bu şehirde, öğrenciler için her şey düşünülmüştür.
• Okulun yer aldığı Ealing, Londra’nın batısında kalır. Londra’nın merkezine 20 dakikalık uzaklıktadır. Okula 5 dakikalık mesafede metro istasyonu bulunmaktadır. Güvenli ve yeşil oluşuyla pek çok İngiliz aile tarafından tercih edilir. Diğer bir deyişle, hem Londra’nın etkinliklerine yakın hem de şehrin gürültüsünden uzak bir yerde eğitim görme imkanı sunar.

 


Eğitim
• Genel İngilizce Kursu:
16 yaş ve üstü bireyler içindir.
General İngilizce kursu hafta 20 ders(15 saat) tir.
Kurs Saatleri 09:15-12:45 /13:45-15:15 arasındadır.
• Genel İngilizce Plus Kursu:
Haftada 28 ders (21 saat) tir.
Bu programın farkı ise yanında General English’in yanında Communication Skills, Business English veya IELTS exam preparation akşamüstü programlarından birini de öğlen dersi olarak görebilirsiniz.
• Sınav Hazırlık Kursları (IELTS ve Cambridge):
16 yaş ve üstü bireyler içindir.
Bu kurslar haftada 28 derstir (21 saat).
Kurs saatleri 09:15-12:45 /13:45-15:15 arasındadır.
Yaz Tatili Kursları:
15-17 yaş arası öğrenciler içindir.
Haftada 20 ders (15 saat) sabah dersleri, homestay veya yurtta konaklama seçenekleri ve öğleden sonra full aktivite programları sunmaktadır. Standart yaz okulu; 13-17 yaş arası gençler için, Intensive yaz okulu ise 16 yaş ve üzeri gençler içindir. Bu aktivitelerden bazıları; Disko, barbekü, sirk atöyeleri, spor, balon çevirme aktiviteleri, sinema akşamları, yüzme etc.
• Part Time English Courses (General English, IELTS Preparation, FCE Preparation, CAE Preparation)
• Individual Tuition/Small Group Courses:
13 yaş ve üstü gençlere, ders sayısı isteğe bağlı olarak yoğunlaşmakla birlikte haftada en az 20 ders ve en az 10 kişilik gruplara verilmektedir.
Neden LTC?
• 25 yıllık İngilizce eğitim deneyimi
• Üç popüler şehirde merkezi lokasyonlarda eğitim ve konaklama
• Öğrenci odaklı
• Değişik yaşlara, ihtiyaç ve isteklere uygun programlar
• Çok uluslu ve kültürel bir ortam
Konaklama
Aile Yanı Konaklama
• Konaklama açısından Londra’daki okullar arasında buranın artısı, okula yakın mesafede aile yanı konaklamalar sunuyor olmasıdır. Londra çok kalabalık bir şehir olduğundan bu büyük avantajdır. Evlerin çoğu okula yürüyerek 15 ile 25 dakika arası uzaklıktadır. Yaz dönemi gibi öğrencilerin yoğun olduğu bir zamanda kısa süreli bir otobüs/metro yolculuğu yapılabilir.
• Odalar en az haftada bir kez temizlenir; temiz havlu ve nevresim takımı sunulur.
• Genellikle aile yanı konaklamalar Half-Board tipindedir. Buna göre, kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından hazırlanarak öğrenciye sunulur. Arzu edilmesi takdirde, sadece kahvaltının verildiği Bed & Breakfast tipi de ayarlanabilir.
Hotel Ve Hosteller
Aile yanı konaklamaya alternatif olarak, okul çevredeki otel ve pansiyonları önerebilir, rezervasyon yapılmasına yardımcı olabilir.
Daha fazla bilgi için lütfen ofisimizle iletişime geçin.

Ücretler Hakkında
• Dil Okullarımızda ki eğitim ücretleri program içeriğine ve kalacağınız hafta sayısına göre değişim göstermektedir.
Detaylı okul ücretleri ile ilgili lütfen ofisimizle iletişime geçiniz.

Öğrenci Hayatı & Aktiviteler
• Okul binasında, 17 sınıf, bir bilgisayar odası, öğrenciler için bir salon ve bir de mutfak bulunmaktadır. Ayrıca, tüm binada kullanılabilen kablosuz internet ağı da mevcuttur. LTC, Ealing,The Broadway’deki ana caddeden 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır. En yakın metro istasyonuna 5 dakika uzaklıkta olan okulun etrafı kafeler, restaurantlar ve güzel dükkanlarla çevrilidir.
• Derslerden arta kalan zamanlarda okul tarafından hazırlanan aktiviteler ve gezilere katılım sağlanabilir. Böylece, öğrencilerin sosyalleşmesi, İngilizce pratiklerini artırması ve İngiliz kültürüne alışması hedeflenir. Londra, bu tür gezi ve aktiviteler için oldukça elverişli olduğundan öğrencilerin sıkılmayacaklarını söyleyebiliriz.