Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Liverpool Iinternational Language Academy (Lila)


2004 yılında kurulan LILA*, Liverpool şehrinin merkezinde hizmet vermektedir. Yakın zamanda Cambridge ESOL sınav merkezi olan okulda dil kurslarının yanı sıra CELTA gibi öğretmenlik kursları, iş hayatına yönelik kursları da verilmektedir. Okulun içinde 18 Liverpool temalı sınıf, bilgisayar odası, akıllı tahtalar, bedava kablosuz internet ağı, öğrencilerin bir araya gelebilecekleri bir salon, bir kütüphane ve bir de okuma alanı bulunmaktadır.Konumu
• Avrupa’nın Liverpool’da hizmet veren LILA* bu özelliğiyle öne çıkmaktadır. Kültürüyle, canlı hayatı ve sosyal aktiviteleriyle Avrupa’nın en dikkat çeken şehirlerinden biridir. Bu sebeple, 2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.
• Çok eskilere dayanan denizcilik ve ticaret geçmişiyle, UNESCO tarafından “Dünya Mirası Listesi”nde de yer almaktadır. Londra dışında en çok müze, tiyatro ve galeri bu şehirdedir. “The Beatles” gibi birçok müzik topluluğuna ev sahipliği yapan Liverpool’da bütün yıl boyunca festivaller düzenlenmektedir. Ayrıca, Avrupa’nın en önemli kulüplerinden ikisine de (Liverpool FC & Everton FC) ev sahipliği yapmaktadır.

 


Eğitim
• Genel İngilizce Kursu:
General İngilizce kursu hafta 20 ders(15 saat) tir.
Kurs Saatleri 09:00-12:15 / 14:15-18:00 arasındadır.
• Genel İngilizce Plus Kursu:
Haftada 28 ders (21 saat) tir.
Kurs Saatleri 09:00-12:15 / 14:15-18:00 arasındadır.
İş İngilizcesi:
İş İngilizcesi haftada 7.5 saattir.
Aynı anda genel ingilizce + iş ingilizcesi programı alınabilir ve daha yoğun olan bu program ile haftada 15 saat Genel İngilizce ve 7.5 saat İş ingilizcesi ile toplam 22.5 saat ders verilmektedir.
• Sınav Hazırlık Kursları (IELTS ve Cambridge):
Sadece IELTS hazırlık kursları haftada 6 saat – Pazartesi Perşembe günleri arası 13:00-14:30 saatlerinde,
Genel İngilizce + IELTS Sınav kursu haftada 21 saat Pazartesi – Cuma günleri arası 09:00-12:15/14:45-18:00 saatlerinde,
Cambridge FCE + CAE sınav hazırlık haftada 15 saat Pazartesi – Cuma günleri arası 09:00-12:15 saatlerinde yapılmaktadır.
• Junior Kursları:
Teens City Programı ile 12 – 17 yaş arası gençlere haftada 15 saat Pazartesi – Cuma 09:15-12:30 saatlerinde ders verilmektedir.
Teens English + Football kursu ile yine haftada 15 saat İngilizce kursuna ek olarak 9 saatlik futbol dersleri verilmektedir.
• Teacher Training:
Cambridge CELTA, Teaching Methodology, Teaching Knowledge Test olmak üzere üç seçenek sunulur.
• Akşam Üstü Dersleri ve Bire Bir Dersler:
İsteyenlere 18:30-20:30 saatlerinde Pazartesi ve Perşembe günleri akşam dersleri ve bire bir dersler verilmektedir.
Neden LILA?
• Liverpool International Language Academy (LILA), 1-3 Şubat 2012 tarihleri arasında ISI tarafından yapılan denetimler sonucu, “beklentilerin ötesinde” kategorisinde değerlendirilmiştir.
• ISI, UK Border Agency tarafından özel sermayeli eğitim kurumlarını denetlemekle görevlendirilmiş bir oluşumdur. ISI, okullarını 3 ana kategoride değerlendirir. Bunlar: The Quality of the Curriculum, Teaching and Learners’ Achievement; Students’ Welfare, Including Health and Safety ve the Effectiveness of Governance, Leadership and Management şeklindedir.
• Teftişlerin sonucunda, ISI yetkilileri LILA okulunu “exceeds expectations” olarak kabul etmiş, eğitimin muhteşem, sınıfların canlı olduğu görüşünde birleşmişlerdir.
Konaklama
LILA* , öğrencilere 4 çeşit konaklama seçeneği sunuyor. Bunlar;
Aile Yanı Konaklama
• Bu tip konaklamada 2 seçenek vardır: Half- Board (pazartesiden cumartesiye kahvaltı ve akşam yemeği; Pazar günleri bu öğünlerle beraber öğle yemeği sunulur.) ve Room only (öğrenci kendi yemeğini kendisi hazırlar, mutfak ve banyo ortak kullanılır.)
Okul Yurtları
• Sadece yaz döneminde hizmet vermektedir. Öğrenciler üniversite yurdunda, diğer LILA* öğrencileriyle beraber kalırlar. Yurt okula yürüme mesafesindedir. Öğrencilerin kendi özel banyoları olur, mutfak ve salon ortak kullanılır.
Ev Paylaşımı
• Bu konaklama tipi, evini arkadaşlarıyla beraber paylaşmak isteyen / yeni insanlarla tanışmak isteyen ve kurs süresinde bağımsız olmak isteyen öğrenciler için uygundur.
• Öğrenciler, uygun olduğu takdirde kurstan veya kurstan olmayan arkadaşlarıyla beraber eve çıkabilirler. Bütün evler popüler bölgelerde, sosyal açıdan faal ve ulaşım açısından merkezi yerlerdedir.
Hosteller
• Okula sadece yürüme mesafesinde yer alan bu pansiyon tipi konaklamada, banyo, mutfak ortak kullanılır ve sadece kahvaltı sunulur. Öğrenci kendi yiyeceğini kendisi hazırlar.
Daha fazla bilgi için lütfen ofisimizle iletişime geçin.

Ücretler Hakkında
• Dil Okullarımızda ki eğitim ücretleri program içeriğine ve kalacağınız hafta sayısına göre değişim göstermektedir.
Detaylı okul ücretleri ile ilgili lütfen ofisimizle iletişime geçiniz.

Öğrenci Hayatı & Aktiviteler
• Okulun içinde 18 Liverpool temalı sınıf, bilgisayar odası, akıllı tahtalar, bedava kablosuz internet ağı, öğrencilerin bir araya gelebilecekleri bir salon, bir kütüphane ve bir de okuma alanı bulunmaktadır.
• Liverpool, kültürüyle, canlı hayatı ve sosyal aktiviteleriyle Avrupa’nın en dikkat çeken şehirlerinden biridir. Bu sebeple, 2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur. Çok eskilere dayanan denizcilik ve ticaret geçmişiyle, UNESCO tarafından “Dünya Mirası Listesi”nde de yer almaktadır. Londra dışında en çok müze, tiyatro ve galeri bu şehirdedir. “The Beatles” gibi birçok müzik topluluğuna ev sahipliği yapan Liverpool’da bütün yıl boyunca festivaller düzenlenmektedir. Ayrıca, Avrupa’nın en önemli kulüplerinden ikisine de (Liverpool FC & Everton FC) ev sahipliği yapmaktadır.