Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Leysin American School


LAS gerçekçi amaçlarla üniversiteye hazırlanmanızı sağlar.Ana dili ingilizce olmayan öğrencilerimize de zorluk çekmemeleri için İngilizce takviye derslerinin verildiği bir ortanda eğitimlerini sürdürürler. LAS özenli, istikrarlı ve destekleyici yapısı, öğrencilerini günlük hayatlarında yalnız bırakmayan eğitmenleri ile büyük bir aile modelidir.Ulusları Üniversite hazırlık kurumu(Lise) olan LAS’ın amacı; sorumluluk sahibi, üretken, yaratıcı düşünen, mantıklı, dışa dönük, diğer kültürlere saygılı kişiler yetiştirmektir.

• Felsefe
• Akademik Başarı
LAS gerçekçi amaçlarla üniversiteye hazırlanmanızı sağlar.Ana dili ingilizce olmayan öğrencilerimize de zorluk
çekmemeleri için İngilizce takviye derslerinin verildiği bir ortanda eğitimlerini sürdürürler.
• Toplumsal Armoni
LAS özenli, istikrarlı ve destekleyici yapısı, öğrencilerini günlük hayatlarında yalnız bırakmayan eğitmenleri ile büyük
bir aile modelidir.
• Balanced Program (Eşit Ağırlıklı Program)
LAS’te dersin, sporun, yaratıcılığın ve kültürün iç içe geçtiği eşit ağırlıklı bir program uygulanır.
• Global Anlayış
LAS yaşadıkları ve öğrenim gördükleri ortamda ‘Dünya Vatandaşları’ yetiştirir.
• Aile ve Okul Birliği
LAS, aile ile ortaklaşa çalışmanın öğrenci üzerinde ki pozitif etkisine inanmaktadır. Bu yüzden uzun soluklu başarının
anahtarını buna dayandırmaktayız.
 

 


• Esas Amaçlar
• Öğrenci önceliği
Organizasyonlar , programlar ve tüm eğitim politikamız öğrenci ihtiyaçlarına göre belirlenmiştir.Bizim görevimiz
üniversiteye , kariyere ve hayata hazır öğrenciler yetiştirmektir.
• Öğretmenler
Gerçek bir eğitim; yani sınıf dışında da sosyal, ahlaki ve duygusal gelişimi sağlayacak bir eğitim ancak ve ancak iyi
öğretmenler tarafından verilebilir. Öğretmenler herşeyin kilit noktasıdır.
• Heves
Heves ve istek gençlerde motivasyonu artırıcı etkenlerdir. Yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz enerjik, sosyal ve
yardımsever yapılarıyla gençlerimizi en iyi şekilde yönlendirebilirler.
• Yönetim
İyi bir yönetim , okulun amaçlarına ulaşmasında ki temel taştır.
• Destekleyici Programlar
Yardımcı sistemi ve destekleyi programları okulun temel başarısının anahtarıdır.
• Sürekli Değişim
Dünya değiştikçe LAS’da Değişir


• Akademisyenler
Maksimum 13 kişilik sınıflarda ortalama 6 öğrenciye bir öğretmen düşer ki böylelikle her öğrenciyle yakından ilgilenip, zayıf oldukları noktalar üzerine gidilip, belirli bir potansiyele ulaşmayı başarsınlar. Verilen etüdler, kolayca öğretmenlerine ulaşabilmeleri öğrencilerimizi başarıya götüren yoldur. Öğrenciler, öğretmenler, aileler ve okul yönetimi arasındaki yakın iletişim amaçlara daha çabuk ulaşmayı ve herhangi kötü bir sürprizle karşılaşmamızı engelleyen etkenlerdir.
Amerikan liseleri 9.sınıftan başlar ve 12. sınıfa kadar devam eder (isteyen öğrenciler bir yıl daha okuyarak PG ‘üst lisans’ derecesini alabilirler). Diplomalar öğrrencinin okuduğu alanda aldığı kredilere göre düzenlenir. Her ders bir krediden oluşur. Mezun olabilmek için tüm derslerden belirlenmiş minimum krediye ulaşmak gerekir. Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerimize kayıt olduklarında İngilizce ve Matematik seviye tespit sınavları yapılarak uygun sınıflara yerleşmeleri sağlanır. Aynı zamada 9. sınıftan başlayacak öğrencilerin önceki okullarında aldıkları krediler LAS’a transfer edilir.
LAS üç diploma programı sunmaktadır.

• International Baccalaureate
• Amerikan Lisesi Diploması
• International Studies (ESL)


• Kampüs
Britanya’da ki en iyi okullardan biri olan Sherborne International College öğrencilerin belirli bir alan içinde ders görüp, yaşayıp, yemek yiyip tüm hayatlarını normal bir şekilde sürdürmelerini sağlar.

Erkek ve kız öğreciler beraber eğitim görüken ayrı evlerde kalırlar. Kampüste iki erkerler için bir tane kızlar için pansiyon vardır. Her Bina da ayrı peronel bulunur.
Öğrecilerin sağlıkları doktor ve yatakhane annelerinin kontrolündedir. Her öğrencinin sağlık sigortası olmalıdır ki okulumuz her türlü sağlık yardımını yapabilsin.

Yiyecek ve Boş Zamanlar
LAS özenli, istikrarlı ve destekeyici yapısı ile öğrencilerini sınıf dışında da yalnız bırakmamaya özen gösterir. Rhone Vadisine bakan, deniz seviyesinden 1900 metre yükseklikte eşsiz kampüs alanımızda öğrencilerimizle bir çok şeyi paylaşmaktan zevk duyarız. Kampüs birbirine 10 dakika yürüme mesafesinde olan 7 binadan oluşmaktadır. Savoy Eğitim Binamız Beau Site bilim merkezimiz, Vermont Kompleksimiz hem büyüklerin yatakhanesi hem de matematik merkezimizdir. Tüm binalarimiz arasındaki yollar açıkça belirtilmiş, öğrencilerimizin sınıflarına ulaşabilmeleri için dersler arasında uygun aralar bırakılmıştır. Aynı zamanda okulumuz kasaba merkezine de beş dakikalık uzaklıktadır. (Yürüme mesafesi.)

Kampüs içi
The Savoy Complex; Akademisyenler, Kütüphane ve Teknoloji Merkezi, Yemekhane, Görsel sanatlar, Jimnastik ve Spor Merkezi, Black Box Tiyatrosu, Erkekler yatakhanesi.
Beau Site; Kızlar Yatakhanesi, Bilim merkezi, Kabul binası.
Esplanade; Erkekler Yatakhanesi.
Eden; Büyük kız öğrenci yatakhanesi.
The Vermont Complex; Büyük erkek öğrenci yatakhanesi, kitap evi, Akademisyen odaları.

Clariere: Fakülte Binası
Headmaster Chalet; Müdüriyet Binası
Beau Reveille; 2004’te açilacak

Bulunduğumuz Köy
Köyün merkezi , kampüsümüze çok yakın olmakla birlikte öğrencilerimizin, kampüs restorantlarında, kafelerinde, spor merkezi, İngilizce filmler gösterilen sinemasında hoşça vakit geçirebilecekleri bir yerdir. Kampüsün etrafında duvar bulunmamaktadır, böylelikle binalarimiz köyün bir parçasıdır. LAS’ta bir aile yaratmak tüm çabamızdır. Yatakhaneler konforlu, bir çok odası Alpleri görür. En önemliside hemen hemen tüm fakülte görevlilerinin yurtlarda odaları vardır ve yurt hayatını öğrenciler ile paylaşırlar. Kampüsümüz 21. yüzyılın tüm teknolojik nimetlerinden yararlanmaktadır.
öğretmenleri ile eğitim görüp, onları rahat hissedebilecekleri kendi ilgi alanlarında, yöneltmemizdir. Neden diğer Britanya okullarına rahatça girebilirler? Çünkü tüm kurslarda görülen derslerin yanısıra geçişlerini kolaylaştırabilmek için normal okullarda gürütülen müfredatı da baz almaktayız.