Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Kings Colleges Bournemouth


Kings Colleges, 1957 yılından beri hizmet vermekte olan güçlü ve güvenilir bir eğitim kurumudur. Özellikle öğrencileri İngiliz üniversitelerine hazırlık programlarında uzmanlaşmışlardır, yabancı öğrenciler tarafından İngilizce kursları oldukça rağbet görmektedir.Konumu
• İngiltere Bournemouth’da yerleşkesi bulunan okul şehir merkezine ve plaja 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunur, 2 binadan oluşur.
Eğitim
 

 

Üniversiteye Hazırlık İngilizcesi:
İngiltere veya Amerika’da lisans ve yüksek lisans okumak isteyen öğrencilere Genel İngilizce ve Akademik İngilizce derslerinin birleşimiyle hazırlık kursları verilmektedir.
Kurs bitiminde İngiltere’de lisans programının ilk yılına direk geçiş yapılabilecek anlaşmalı üniversiteler:
University of Aberdeen
Aston University
Bournemouth University
Durham University
University of Greenwich
University of Kent
University of Leeds
University of the Arts London
Oxford Brookes University
SOAS
University of Southampton
University of West London
University of York

Kurs bitiminde İngiltere’de yüksek lisans programının ilk yılına direk geçiş yapılabilecek anlaşmalı üniversiteler:
Aston University
Bournemouth University
Durham University
Oxford Brookes University
SOAS, University of London
The University of York
University of Aberdeen
University of Kent
University of Leeds
University of Southampton
University of the Arts London
University of Greenwich
• İngilizce Kursları (Intensive Course, Diploma of English, Compact Course, Cambridge First Certificate in English, Cambridge Certificate in Advanced English, IELTS Preparation Course, Super Intensive IELTS, Pre Masters, Toefl IBT, SAT, MAT, GRE)
• Yaz Tatili Kursları (Vacation English, Vacation Plus Film):
Hafta 20 ders (15 saat) olmak üzere 16 yaş ve üstü bireyler için verilen kurslardır.
Vacation English programında öğrenciler isteğe bağlı olarak haftalık olarak sunulan en az 2-3 spor aktivitesine katılabilirler. Bu aktiviteler arasında basketbol ve tenis turnuvaları, golf, öğrenci partileri, tenis, voleybol, futbol zumba ve akşam quizleri vardır. Vacation Plus Film kursunda da vacation english ile aynı program sunulmakla birlikte, İngilizce dersleri filmcilik dilini geliştirmek üzerine kuruludur ve öğrenciler profesyonel dijital düzenleme programını kullanabilmektedir. Kurs sonunda, her öğrenci kendi yaptığı kısa filmleri sunar.
Neden Kings Colleges?
• Öğrencilerimiz farklı amaçlarla İngilizce öğreniyorlar, bunu dikkate alarak olabildiğince fazla seçenek ve esneklik sunmayı hedefliyoruz.
• Kings öğrencileri esnek çalışma seçeneklerinin yanı sıra, deneyimli öğretmenler, kapsamlı kaynaklar ve çok uluslu bir ortamdan da faydalanıyorlar. İlaveten, endüstride öncü konumda bulunan konaklama şartlarına, rahat ulaşılan kolej konumlarına, çok sayıda aktivite ve gezi imkânına sahipler.
Konaklama
• Kings Colleges,yaz dönemi dışında 24 hafta ve üzeri yoğun programa kayıt olan ve kalacağı süre boyunca konaklama isteyen öğrencilere okula yürüme mesafesinde ve internet bağlantısı olan bir konaklama ayarlayacağının garantisini veriyor.
• Kings Colleges Bournemouth, öğrencilerine 2 tip konaklama seçeneği sunar:
Aile Yanı Konaklama
• Aile yanı konaklamada aile ve sunduğu oda düzenli aralıklarla okul tarafından incelenir. Bu yüzden güvenle aile yanı opsiyonunu seçebilirsiniz.
• Yıl boyunca tek kişilik odalar, çift kişilik odalar ise yaz dönemi boyunca hizmet verir.
• Nevresim takımı ailece sağlanır ama kendi havlularınızı getirmeniz beklenir.
• Çoğu konaklamalarda internet bağlantısı bulunur.
• Günde 2 öğünün servis edildiği half- board ile kendi yiyeceğinizi kendiniz hazırlayacağınız self-catering seçenekleri vardır.
• Küçük bir ücret farkıyla çift kişilik yataklı, özel banyolu, odada TV bulunan evler de seçenekler arasındadır.
Öğrenci Yurdu
• Kings Beach Residence - Yıl boyunca hizmet verir, kumsala, şehir merkezine ve okula yürüme mesafesindedir. Odalar en-suite (özel banyolu) şeklindedir ve kablosuz internet bağlantısına sahiptir. Fiyata kahvaltı ve akşam yemeği dahildir.
• Kings Town Centre Residence - 2012 yazından itibaren hizmet vermeye başlayacaktır. Şehir merkezinde bulunup, okula ve sahile 10 dakika uzaklıktadır. Çift ve tek kişilik özel banyolu odaları vardır. İnternet ağı bulunur. Self-catering’dir, kendi yiyeceğinizi kendiniz hazırlarsınız.
• Kings Charminster Residence - 2012 yazından beri hizmet verecek olan yurt, öğrencilerin yoğun olduğu Charminster bölgesine yürüme mesafesinde, okula ise yürüyerek 15 dakika uzaklıktadır.Tek ve çift kişilik özel banyolu odaları vardır. Bedava kablosuz internet ağı mevcuttur. Kahvaltı ve akşam yemeklerinin sunulduğu Half- Board seçeneği vardır.
• Kings Beach Residence - Yıl boyunca açıktır. Plaja 3 dk, St. Peters Quarter’a 10 dk ve Braidley Road’a 20 dk yürüme mesafesi uzaklıkta olan öğrenci oteli, kahvaltının ve akşam yemeklerinin sunulduğu Half- Board olarak hizmet verir. Öğrenciler isterse ek ücret ödeyerek yüzme havuzundan yararlanabilmektedir. Ortak alanlarda Wi-Fi vardır. Öğrencilerin ortak kullanacakları salonda düz ekran TV, oyun konsolları, DVD ve self-servis sıcak içecekler ile atıştırmalık yiyecekler vardır.
• Richmond Park Residence – Braidley Road’a 25 dakikalık yürüme mesafesinde ve St. Peters Quarter’a 10 dk.lık otobüs mesafesindedir. Bütün yıl boyunca hizmet verir. Burada öğrenciler 20 adet tek kişilik yatak odası ve 4 adet kümelenmiş katı bulunan dairelerde yaşarlar. Her katta ortak mutfak/oturma alanı, kendi yiyeceğinizi hazırlayacağınız Self- Catering sistemi vardır ve en fazla 5 öğrenci konaklar. Aynı zamanda bütün öğrencilerin toplanıp sosyalleşebileceği ortak bir salonu vardır. Özel banyo ve mutfak ile kısıtlı sayıda stüdyo odaları da bulunmaktadır.
• Madeira Road Residence – Yaz ayları boyunca açıktır. Bu yepyeni bina üniversite kampüslerine sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde ve en-suite tek kişilik odalar sunmaktadır. Odalar katlarda kümelenir ve her katta 6-8 öğrenci kalabilmektedir. Her katta ortak bir salon ve mutfağı vardır. Aynı zamanda bütün öğrencilerin toplanıp sosyalleşebileceği ortak bir salonu vardır. Güvenlik sistemi mevcuttur. Wi-fi fiyata dahildir. Sadece kendi yiyeceğinizden sorumlu olduğunuz Self-Catering opsiyonu veya half-board opsiyonu bulunmaktadır.
Daha fazla bilgi için lütfen ofisimizle iletişime geçin.

Ücretler Hakkında
• Dil Okullarımızdaki eğitim ücretleri program içeriğine ve kalacağınız hafta sayısına göre değişim göstermektedir.
Detaylı okul ücretleri ile ilgili lütfen ofisimizle iletişime geçiniz.