Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

University Of Glasgow Calendonian


Scotland at Glasgow Caledonian University, temelde Glasgow Caledonian Üniversitesi’ne bağlı ancak Glasgow Caledonian Üniversitesi’den bağımsız hizmet veren akademik bir kurumdur. INTO Scotland at Glasgow Caledonian University’nin misyonu, öğrencileri çeşitli hazırlık programları ile başta Glasgow Caledonian Üniversitesi’ne olmak üzere, Britanya’nın en iyi üniversitelerine hazırlamaktır.Konumu
• İskoçya’nın Glasgow şehrinde, ödüllü bir şehir üniversitesi olan Glasgow Caledonian Üniversitesi ile sırt sırta konuşlanmış olan Scotland at Glasgow Caledonian University, öğrencilerine dünya standartlarında bir öğrenci tecrübesi vaad ediyor.
• Son teknoloji ile dizayn edilmiş hazırlık binasında öğrencilere kaliteli eğitimin yanı sıra aktif bir sosyal yaşam sunuluyor. Kampüs hayatı, bir hazırlık öğrencisi olarak sizlere, lisans ya da lisansüstü öğrencilerinin sahip olduğu tüm olanaklara erişim imkanı tanıyor.

 


Eğitim
• Genel İngilizce Yaz Okulu:
Bu kurs, İngilizce konuşma ve daha akıcı, etkili bir iletişim kurmanız yönünde ve günlük hayatta İngilizce’yi rahat kullanabilmeniz üzerine sistem kurmuştur. Aynı zamanda okuma,yazma, dinleme ve konuşma modülleri ile birlikte kültürel çalışmalar, yazma ve konuşma uygulamarı, iş ingilizcesi seçeneklerini de sunmaktadır.
Dersler haftada 20 saattir.
14 yaş ve üzeri bireyler için en az 10 kişilik gruplar olarak düzenlenir.
• Üniversiteye Hazırlık İngilizcesi:
İngiltere’deki üniversite eğitiminize sizi hazırlayacak Akademik İngilizce dersleri verilmektedir.
16 yaş ve üzeri öğrenciler için uygun olan bu kurs haftada 21 saatliktir.
Seçtiğiniz programın akademik giriş koşullarını sağlıyorsanız, Glasgow Caledonian Üniversitesi’nde lisans veya yüksek lisans okuyacaklara direk başlama garantisini sunmaktadır.
Bu programa girebilmek için IELTS’den en az 3.0 veya benzeri bir sınavdan eşdeğer bir skor alma koşulu vardır.
• Pre-Sessional English:
Akademik yeterliliğe sahip ve bir üniversiteden kabul almış öğrencilerin, İngilizce seviyelerini hızlı bir şekilde geliştirebilmeleri için olan bir kurstur. Öğrencinin IELTS sınavı sonucu ile kabul aldığı akademik programın istediği IELTS puanı farkına göre kurs süresi belirlenir.
• Study Abroad with English:
17 yaş ve üstü öğrenciler içindir.
Öğrenciler üniversitenin tesislerinden de yararlanabileceklerdir.
Birinci döneminde haftada 20 derslik İngilizce dersleri verilmektedir. İkinci dönemde öğrenciler, seçtikleri modüllerden ders alabilmektedir. Bu modüller; Muhasebe, işletme, programlama, mühendislik, film ve medya, fen bilimleri, turizm. Bu programa başvuru yapabilmek için öğrencilerin okudukları üniversitenin en az birinci yılını bitirmiş olmaları gereklidir.

Neden University of Glasgow?
Glasgow Caledonian University hakkında bilinmesi gerekenler:
• Glasgow Caledonian University, International Student Barometer Survey 2007 verilerine göre, Birleşik Krallık genelinde en iyi uluslararası öğrenci yaşamı anketinde 1. olmuştur.
• Glasgow Caledonian University, eğitim kalitesi ve mesleki eğitim alanlarında uluslararası bir üne sahiptir.
• Glasgow Caledonian University, bilhassa Risk Management, Computer Games Design, International Fashion Branding ve daha pek çok alanda dünya standartlarında eğitim verektedir.
• Glasgow Caledonian University, mesleki akreditasyon almış programları ve güçlü endüstriyel bağlantıları ile öğrencilerine teoriden çok daha fazlasını sunuyor.
• Glasgow Caledonian University, uluslararası öğrencilerine sunduğu profesyonel destekle 2008 Times Onur Ödülü’nün sahibi olmuştur.
• Glasgow Caledonian University, 17000’i aşkın öğrenci nüfusu ile İskoçya’nın en büyük, Birleşik Krallık’ın en modern üniversitelerinden biridir.

Konaklama
University of Glasgow’da en-suite banyolu odalarda ortak mutfak ve oturma odası olan yurtlar Victoria Hall ve Buchanan View’a 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yurtta çamaşır makinesi ve internet mevcuttur. Ayrıca ortak banyolu ve günde iki kez yemek ile homestay seçeneklerini size sunmaktadır.
Daha fazla bilgi için lütfen ofisimizle iletişime geçin.

Ücretler Hakkında
• Dil Okullarımızdaki eğitim ücretleri program içeriğine ve kalacağınız hafta sayısına göre değişim göstermektedir.
Detaylı okul ücretleri ile ilgili lütfen ofisimizle iletişime geçiniz.

Öğrenci Hayatı & Aktiviteler
• Son teknoloji ile dizayn edilmiş hazırlık binasında öğrencilere kaliteli eğitimin yanı sıra aktif bir sosyal yaşam sunuluyor. Kampüs hayatı, bir hazırlık öğrencisi olarak sizlere, lisans ya da lisansüstü öğrencilerinin sahip olduğu tüm olanaklara erişim imkanı tanıyor.