Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

University Of Newcastle


Newcastle University, temelde Newcastle Üniversitesi’ne bağlı ancak Newcastle Üniversitesi’nden bağımsız hizmet veren akademik bir kurumdur. INTO Newcastle University’nin misyonu, öğrencileri çeşitli hazırlık programları ile, başta Newcastle Üniversitesi’ne olmak üzere, Britanya’nın en iyi üniversitelerine hazırlamaktır.Konumu
• İngiltere’nin Newcastle şehrinde, Newcastle Üniversitesi kampüsü içinde yer alan Newcastle, öğrencilerine dünya standartlarında bir öğrenci tecrübesi vaad ediyor.
• Son teknoloji ile dizayn edilmiş hazırlık binasında öğrencilere kaliteli eğitimin yanı sıra aktif bir sosyal yaşam sunuluyor. Kampüs hayatı, bir hazırlık öğrencisi olarak sizlere, lisans ya da lisansüstü öğrencilerin sahip olduğu tüm olanaklara erişim imkanı tanıyor.

 


Eğitim
• Üniversiteye Hazırlık İngilizcesi:
İngiltere’deki üniversite eğitiminize sizi hazırlayacak Akademik İngilizce dersleri verilmektedir.
16 yaş ve üzeri öğrenciler için uygun olan bu kurs haftada 21 saatliktir.
Seçtiğiniz programın akademik giriş koşullarını sağlıyorsanız, Glasgow Caledonian Üniversitesi’nde lisans veya yüksek lisans okuyacaklara direk başlama garantisini sunmaktadır.
Bu programa girebilmek için IELTS’den en az 3.0 veya benzeri bir sınavdan eşdeğer bir skor alma koşulu vardır.
• Pre-Sessional English:
Akademik yeterliliğe sahip ve bir üniversiteden kabul almış öğrencilerin, İngilizce seviyelerini hızlı bir şekilde geliştirebilmeleri için olan bir kurstur. Öğrencinin IELTS sınavı sonucu ile kabul aldığı akademik programın istediği IELTS puanı farkına göre kurs süresi belirlenir.
• Study Abroad with English:
16 yaş ve üstü öğrenciler içindir.
Kurslar en az 6 – en çok 18 aydır.
Birinci döneminde öğrencilere yoğun İngilizce dersleri verilmektedir. İkinci dönemde öğrenciler, seçtikleri modüllerden ders alabilmekte ve aynı zamanda İngilizce derslerine devam etmektedir. Bu modüller; Muhasebe ve finans, mimarlık ve planlama, programlama, mühendislik, yönetim, politikadır. Bu programa başvuru yapabilmek için öğrencilerin okudukları üniversitenin en az birinci yılını bitirmiş olmaları gereklidir.

Neden University of Newcastle?
Newcastle Üniversitesi hakkında bilinmesi gerekenler:
• Newcastle Üniversitesi, Birleşik Krallık’ın en iyi üniversiteleri listesinde ilk 20’dedir.
• Newcastle Üniversitesi, 1994’ten bu yana Russel Group (Araştırma temelli üniversiteler birliği) üyesidir.
• Newcastle Üniversitesi’nin konuşlanmış olduğu Newcastle şehri, Birleşik Krallık’ın en gözde öğrenci şehirleri anketinde 1. olmuştur (MSN Travel Website 2008-10).
• Newcastle Üniversitesi Kariyer Servisi, dünya çapında en kapsamlı uluslararası öğrenci anketi olan “International Student Barometer ” tarafından 2009 yılında 2. olmuştur.

Konaklama
• University of Newcastle’da en-suite banyolu odalarda ortak mutfak ve oturma odası olan yurtlar veya iki kişinin kaldığı ortak banyo, mutfak, oturma alanı olan yurtlar veya en-suite single studyolar mevcuttur.
• Yurtta çamaşır makinesi ve internet mevcuttur.
• Ayrıca ortak banyolu ve günde iki kez yemek ile homestay seçeneklerini size sunmaktadır.
Daha fazla bilgi için lütfen ofisimizle iletişime geçin.

Ücretler Hakkında
• Dil Okullarımızdaki eğitim ücretleri program içeriğine ve kalacağınız hafta sayısına göre değişim göstermektedir.
Detaylı okul ücretleri ile ilgili lütfen ofisimizle iletişime geçiniz.

Öğrenci Hayatı & Aktiviteler
• Son teknoloji ile dizayn edilmiş hazırlık binasında öğrencilere kaliteli eğitimin yanı sıra aktif bir sosyal yaşam sunuluyor. Kampüs hayatı, bir hazırlık öğrencisi olarak sizlere, lisans ya da lisansüstü öğrencilerinin sahip olduğu tüm olanaklara erişim imkanı tanıyor.