Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

University Of Exeter


University of Exeter, temelde University of Exeter’e bağlı ancak University of Exeter’den bağımsız hizmet veren akademik bir kurumdur. INTO Exeter’in misyonu, öğrencileri çeşitli hazırlık programları ile, başta Exeter Üniversitesi’ne olmak üzere, Britanya’nın en iyi üniversitelerine hazırlamaktır.Konumu
• İngiltere’nin Exeter şehrinde, Exeter Üniversitesi kampüsü içinde yer alan Exeter, öğrencilerine dünya standartlarında bir öğrenci tecrübesi vaad ediyor. Son teknoloji ile dizayn edilmiş hazırlık binasında öğrencilere kaliteli eğitimin yanı sıra aktif bir sosyal yaşam sunuluyor.

 


Eğitim
• Genel Yoğun İngilizce Kursu:
Bu kurs İngilizce konuşma ve daha akıcı, kendinize olan güveninizi geliştirip, etkili bir iletişim kurmanız yönünde düzenlenmiştir. Aynı zamanda Exeter Üniversitesi’nin eğitim ve boş zaman hizmetlerinden de yararlanılabilir.
Haftada 20 saat ders verilir. Kurs süresi en az 2 ve en fazla 22 haftadır.
16 yaş ve üzeri bireyler için düzenlenmiştir.

• Üniversiteye Hazırlık İngilizcesi:
Haftada 20 saat ders verilir.
İngiltere’deki üniversite eğitiminize sizi hazırlayacak Akademik İngilizce dersleri verilmektedir.
Seçtiğiniz programın akademik giriş koşullarını sağlıyorsanız, Exeter Üniversitesi’nde lisans veya yüksek lisans okuyacaklara direk başlama garantisini sunmaktadır.

• Pre-Sessional English:
Akademik yeterliliğe sahip ve bir üniversiteden kabul almış öğrencilerin, İngilizce seviyelerini hızlı bir şekilde geliştirebilmeleri için olan bir kurstur. Öğrencinin IELTS sınavı sonucu ile kabul aldığı akademik programın istediği IELTS puanı farkına göre kurs süresi belirlenir.

• Study Abroad with English:
İsteğe göre 6 ay veya 1 yıl süren bu program ile öğrenciler uzmanlaşmış akademik bir ortamın koşullarını sağlayarak özgüvenlerini geliştirecek ve kariyer fırsatlarını genişletecekler. Aynı zamanda üniversitenin tesislerinden de yararlanabileceklerdir. Birinci döneminde haftada 20 derslik İngilizce dersleri verilmektedir. İkinci dönemde öğrenciler, seçtikleri modüllerden ders alabilmektedir. Bu modüller; Muhasebe ve finans, yaratıcı sanatlar, uluslararası araştırmalar, mühendislik, matematik, sosyal bilimler. Bu programa başvuru yapabilmek için öğrencilerin okudukları üniversitenin en az birinci yılını bitirmiş olmaları gereklidir.

Neden University of Exeter?
University of Exeter, 3000’i aşkın uluslararası öğrenciye, kendi tercihleri doğrultusunda, Britanya’nın en iyi üniversitelerinde eğitim görmeleri için bir eğitim köprüsü kurdu. Öğrencileri akademik ve sosyal anlamda üniversite hayatına hazırladı. £53 milyon bir yatırımın ürünü olan University of  Exeter, öğrencilerine dünyaca ünlü bir üniversite olan Exeter Üniversitesi’nin harikulade kampüsünde birinci sınıf bir eğitim fırsatı sunuyor.
University of Exeter hakkında bilinmesi gerekenler:
• University of Exeter, dünya sıralamasında ilk 200’e girmiş bir üniversitedir (Times 2010-2011)
• University of Exeter, Birleşik Krallık’ın en iyi 12 üniversitesinden biridir (Times 2010-2011)
• University of Exeter; General Engineering, Economics, Drama, Politics, Psychology, Middle East Studies ve Sport Sciences alanları başta olmak üzere toplam 19 farklı alanda Birleşik Krallık’ın en iyi üniversiteleri listesinde 10. sıraya yerleşmiştir (Times, Guardian 2011)
• Birleşik Krallık’ın en görkemli kampüslerinden birine sahip olan University of Exeter, kampüsünü geliştirmek için £275 milyon yatırım yapmıştır ve bu yatırımlarına devam etmektedir.
• University of Exeter, 2005’ten bu yana uygulanan Ulusal Öğrenci Anketi (National Student Survey) verilerine göre, öğrenci memnuniyeti açısından Birleşik Krallık’ın en iyi 10. üniversitesi olmuştur.
• Bir araştırma üniversitesi olan University of Exeter’de yapılan araştırmaların %90’ı uluslararası kabul görür (Research Assessment Exercise 2008)
Konaklama
University of Exeter; konaklama için, en-suite banyolu odalarda single/shared studio, 6 kişilik en-suite banyolu superior single oda ve ortak mutfak, veya homestay seçeneklerini size sunmaktadır.


Daha fazla bilgi için lütfen ofisimizle iletişime geçin.

Ücretler Hakkında
• Dil Okullarımızdaki eğitim ücretleri program içeriğine ve kalacağınız hafta sayısına göre değişim göstermektedir.
Detaylı okul ücretleri ile ilgili lütfen ofisimizle iletişime geçiniz.