Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

George Mason University - Fairfax / Virginia


The Mason Global Centre Akademik İngilizce ve Hazırlık Sınıfları ile öğrencilerine kapılarını açmaktadır. Okulda, lisans hazırlık, yüksek lisans hazırlık ve Akademik İngilizce eğitimleri bulunmaktadır. George Mason University URAP dünya sıralamasında 513.sırada, Leiden dünya sıralamasında 353.sırada, Shangai dünya sıralamasında ise 151-200.sırada yer almaktadır.Konumu:

 · Okul Fairfax, Virginia bölgesinde bulunmaktadır. Okul, şehir merkezine tren ile 23 dakikalık mesafede olup, 30 dakikalık yürüme mesafesindedir.
 
 · Fairfax şehri, Forbes 2009 tarafından yapılan ankette “Yaşanabilecek en iyi 25 yer” kategorisinde 3.sırada yer almıştır.
 
 · Şehir merkezinde pek çok uluslararası organizasyonlar düzenlenmekte olup, spor merkezleri, restoranlar, festivaller ve butik dükkânlar bulunmaktadır.
 
 · Ayrıca okulda metro duraklarına ücretsiz otobüs seferleri ile 45 dakikalık yolculuk sonrasında Beyaz Sarayı ve dünyaca ünlü Smithsonian müzesini görebilirsiniz.

 

 

Eğitim:
· George Mason Üniversitesinde; lisans hazırlık, yüksek lisans hazırlık programları ve Akademik İngilizce programları mevcuttur.
· Lisans hazırlık programları arasında; işletme, mühendislik ve bilgisayar, sosyal bilimler gibi programları bulunmakta olup, yüksek lisans programları arasında; grafik tasarım, müzik, muhasebe, bilgisayar mühendisliği, psikoloji, matematik gibi programlar bulunur.
· Akademik İngilizce programı da mevcuttur.

Konaklama:
· Konaklama ücretleri ve daha detaylı bilgi için lütfen linke tıklayınız;
http://www.intostudy.com/en-gb/universities/george-mason-university/living/accommodation

Ücretler Hakkında:
· George Mason Üniversitesindeki hazırlık program ücretleri 20,100 $’dan başlamaktadır. arasında programa göre değişim göstermektedir. Akademik İngilizce programları ise 7,790 ile 8,200 $ arası değişmektedir.

Öğrenci Hayatı & Aktiviteler:
· Okul içerisinde 300’e yakın öğrenci kulüpleri bulunmaktadır.
· Futbol, basketbol, voleybol gibi pek çok spor takımı bulunmaktadır.
· Fitness centre, dans sınıfları gibi öğrencilerin zevklerine göre uygun aktivite seçenekleri mevcuttur.

·   

Etiketler: George Mason University, George Mason Üniversitesi, amerikan üniversiteleri, amerikada üniversite eğitimi, amerikan üniversiteleri, amerikada eğitim, amerikada lisans eğitimi, yurtdışı lisans programları, Virginia lisans eğitimi, lisans programları, Virginia da eğitim, Virginiada üniversite, işletme, mühendislik ve bilgisayar, sosyal bilimler, yüksek lisans grafik tasarım, yüksek lisans müzik,  yüksek lisans muhasebe, yüksek lisans bilgisayar mühendisliği, yüksek lisans psikoloji, yüksek lisans matematik