Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Colorado State University - Fort Collins / Colorado


Colorado State University üniversitesi; lisans hazırlık programları, yüksek lisans hazırlık programları ve İngilizce Dil Programları ile öğrencilerine kapılarını açmaktadır. Üniversite, URAP dünya sıralamasında 286.sırada yer alırken, Leiden dünya sıralamasında 194.sırada, QS Dünya sıralamasında ise 411-420.sırada yer alır.Konumu:
• Okul Fort Collins bölgesinde yer alıp, şehir merkezine araç 3 dakikalık mesafededir. Kolej tecrübesi yaşamak isteyen öğrenciler için Fort Collins bölgesi oldukça uygundur.
• Fort Collins, “Money Magazines” tarafından 2010 yılında yapılan oylamada “Yaşanılacak En İyi Yer” kategorisinde 6.sırada yer almıştır.
• Bölgede çok sayıda restoran, mağaza ve eğlence yerleri bulmak mümkün. Bölgede sürekli yürüyüş yapan ve bisiklet süren veya Horsetooth Reservoir yüzen kişileri görmek mümkün.

Eğitim:
• Colorado State Üniversitesinde; lisans hazırlık, yüksek lisans hazırlık programları mevcuttur.
• Lisans hazırlık programları arasında; İşletme, Dans, Mühendislik, Matematik gibi programlar bulunmakta olup, yüksek lisans programları arasında; Kimya Mühendisliği, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Robotik, İnşaat Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği gibi pek çok program bulunur.
• Aynı zamanda Genel İngilizce ve Akademik İngilizce programları da mevcuttur.

Konaklama:
• Konaklama ücretleri ve daha detaylı bilgi için lütfen linke tıklayınız;
http://www.intostudy.com/en-gb/universities/colorado-state-university/living/accommodation

Ücretler Hakkında:
• Colorado State Üniversitesindeki hazırlık program ücretleri 15000 ile 32000 $ arasında programa göre değişim göstermektedir. İngilizce programları ise 2000 ile 9,500 $ arası değişmektedir.

Öğrenci Hayatı & Aktiviteler:
• Öğrenciler için eğitimin yanı sıra pek çok aktivite seçeneği de bulunmaktadır.
• Hem yaz sezonun da hem de kış sezonun da çeşitli aktivite seçenekleri bulunmaktadır.


 

Etiketler: Colorado State University, Colorado State Üniversitesi, amerikan üniversiteleri, amerikada üniversite eğitimi, amerikan üniversiteleri, amerikada eğitim, amerikada lisans eğitimi, yurtdışı lisans programları, colorado lisans eğitimi, lisans programları, Colorado State Kimya Mühendisliği, Colorado State Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Colorado State Robotik, İnşaat Mühendisliği, Colorado State Turizm İşletmeciliği